2021-2022 o'quv yili uchun talabalarning ikkinchi qabul qilinishi
Abituriyentlar 2021-yil 25-iyungacha “Maktabgacha ta’lim”, “Koreys tili va menejment”, “Arxitektura” fakultetlariga hujjat topshirishlari mumkin. “Maktabgacha ta’lim” va “Arxitektura” fakultetlarida ta’lim olish o‘quv yili uchun 2,200 $ va 3,300$ ni tashkil etadi hamda 3+1 tizimiga muvofiq olib boriladi, bunda talabalar xohishlariga ko‘ra o‘qishni Koreya Respublikasida yakunlashi mumkin.
“Koreys tili va menejment” fakultetida 2+2 tizimi qabul qilingan, ta’lim esa yiliga 3,300$ ni tashkil etadi.
Arizalar Toshkent shahri, Chilonzor tumani, 17-daha, Qatortol-2 ko‘chasi, 38A-uy manzilida shaxsan qabul qilinadi. Qabul vaqti – dushanbadan jumagacha, soat 10:00 dan 17:00 gacha.
Abituriyentlar quyidagi hujjatlar to‘plamini taqdim etishlari zarur:
- Diplom (attestat) nusxasi yoki o‘qish joyidan ma’lumotnoma;
- www.bucheon.uz da to‘ldirilgan onlayn ariza;
- Rasm 3х4;
- 250 000 so‘m miqdorida ro‘yxatdan o‘tish badali.
Shuningdek, xohlovchilar hujjatlarni onlayn tarzda ham topshirishlari mumkin. Yuborilgan hujjatlarni qayta ishlash dushanbadan jumagacha, soat 10:00 dan 17:00 gacha amalga oshiriladi.
Onlayn ariza topshirish uchun sizga quyidagilar kerak bo‘ladi:
- Universitet saytida (www.bucheon.uz) telefon raqam tekshiruvidan o‘tish;
- Shaxsiy kabinetingizda arizani to‘ldirish va yuqorida sanab o‘tilgan barcha kerakli hujjatlarni ilova qilish;
- Ro‘yxatdan o‘tish badalini bank, "Apelsin" dasturi orqali yoki universitetning o‘zida to‘lash;
- Shaxsiy kabinetingizda to‘lov kvitansiyasini ilova qilish.
Universitet xodimlari tomonidan abituriyentga muvaffaqiyatli ro‘yxatdan o‘tganligi to‘g‘risida xabar beriladi.
Kirish imtihonlari ikkita blokga bo‘linadi: test sinovi va suhbat. Imtihonlar 5-10-iyul kunlari bo‘lib o‘tadi.
Test sinovlari Davlat test markazi tomonidan o‘tkaziladi. “Maktabgacha ta’lim” va “Arxitektura” fakulteti abituriyentlari ingliz tilidan test topshiradilar. “Koreys tili va menejment” fakulteti abituriyentlari koreys tilidan test topshiradilar.
IELTS 5.5 va undan yuqori yoki CEFR B1 va undan yuqori sertifikatlarga ega bo‘lgan abituriyentlar “Maktabgacha ta’lim” va “Arxitektura” yo‘nalishlarining yozma imtihondan ozod etilishi mumkin. “Koreys tili va menejmenti” yo‘nalishining test sinovlaridan ozod qilish TOPIK 3 va undan yuqori sertifikat mavjud bo‘lganda amalga oshiriladi.
Test sinovidan so‘ng Toshkentdagi Puchon universiteti o‘qituvchilari abituriyentlar bilan suhbat o‘tkazadilar.

Второй приём документов на учебный год 2021-2022
Абитуриенты смогут подать документы на факультеты Дошкольного образования, Корейского языка и менеджмента, Архитектуры до 25 июня 2021 года. Обучение на факультетах Дошкольного образования и Архитектуры стоит 2,200$ и 3,300$ в год соответственно и идет по системе 3+1, где студенты по желанию могут закончить образование в Республике Корея. На факультете Корейского языка и менеджмента принята система 2+2, а обучение стоит 3,300$ в год.
Приём заявок будет осуществляться очно по адресу г.Ташкент, Чиланзарский р-н, 17 квартал, ул. Катартал-2, дом 38А. Приёмные часы с понедельника по пятницу, с 10:00 до 17:00.
- Копия диплома (аттестата) или справка с места учебы;
- Заполненное на www.bucheon.uz онлайн заявление;
- Фото 3х4;
- Регистрационный взнос в размере 250 000 сумов.
Также желающие могут подать документы онлайн. Онлайн-подача заявлений работает круглосуточно. Обработка присланных документов осуществляется с понедельника по пятницу с 10:00 до 17:00.
Для онлайн-подачи необходимо:
- На сайте университета (www.bucheon.uz) пройти верификацию номера телефона;
- В личном кабинете заполнить заявление и прикрепить все необходимые документы, перечисленные выше;
- Оплатить регистрационный взнос через банк, приложение “Apelsin” или в самом университете;
- Прикрепить квитанцию об оплате в личном кабинете.
Сотрудники университета уведомят абитуриента об успешной регистрации.
Вступительные экзамены делятся на два блока: тестирование и собеседование. Экзамены будут проходить с 5 по 10 июля.
Тестирование будет проводиться Государственным Тестовым Центром. Абитуриенты факультетов Дошкольного образования и Архитектуры сдают тесты по английскому языку. Абитуриенты на факультет Корейского языка и менеджмента сдают тесты по корейскому языку.
Абитуриенты могут быть освобождены от письменного экзамена по направлениям «Дошкольное образование» и «Архитектура», если имеют сертификаты IELTS 5,5 и выше, или СEFR B1 и выше. Освобождение от тестирования по направлению «Корейский язык и менеджмент» осуществляется при наличии сертификата TOPIK 3 и выше.
После тестирования преподаватели Университета Пучон в Ташкенте проведут собеседование с абитуриентами.