Kirish imtihonlarining birinchi bosqichi
Toshkent shahridagi Bucheon Universiteti rahbariyatining qaroriga binoan, 2021-2022 o‘quv yili abituriyentlar uchun kirish imtihonlari tafsilotlari tasdiqlandi. Imtihonning birinchi bosqichi - test sinovlari haqida to‘liq ma’lumot quyida keltirilgan. Sizdan barcha tafsilotlarni diqqat bilan o‘qib chiqishingizni so‘raymiz.
** Til sertifikatlari nusxalarini taqdim etgan abituriyentlar testdan ozod etiladi.Test sinovlari o’tkazilish vaqti va joyi:
- Test sinovlari o’tkaziladigan sana: 9-10 avgust, 2021-yil O’tkazilish joyi: Toshkent shahridagi Bucheon Universiteti (sobiq Yunus Rajabiy nomidagi Pedagogik kollej binosi)
- Manzil: 2-chi Qatortol tor ko'chasi, Chilonzor-17 mavzesi, 38A
- Mo’ljal: Shahar bojxonasi, Singapur menejmentni rivojlantirish instituti
- Eng yaqin metro bekati: Chilonzor bekati
- Test sinovlari o’tkaziladigan joyga kelish vaqti: test sinovlari boshlanishidan 45 daqiqa oldin
- Test sinovlari boshlanish vaqti: Abituriyentlar guruhlarga bo‘linadilar. Test sinovlari vaqti to‘g‘risida har bir abituriyentga alohida sms-xabar yuboriladi. Sms-xabarlar ro‘yxatdan o‘tish paytida abituriyent tomonidan ko‘rsatilgan telefon raqamiga yuboriladi.
- O’zingiz bilan faqat pasport asl nusxasi va tibbiy niqob olib keling.
Imtihon qonun-qoidalari:
- Universitet hududida va shu jumladan, suhbat vaqtida tibbiy niqobni yechish yoki tushirish qat’iyan man qilinadi. Universitet xodimlari abituriyentning shaxsini tasdiqlash uchun tibbiy niqobni yechishni so‘rashlari mumkinligi bundan istisno;
- Abituriyentlarga bir martalik qo‘lqoplar tarqatiladi. Universitet hududida bo‘lganda yechish qat’iyan man etiladi;
- Test sinovlaridan oldin, sinov paytida va undan keyin ijtimoiy masofani saqlash;
- Davomiyligi: 70 daqiqa
- Test sinovlari uchun maksimal ball: 60 ball
- Test sinovlari fani: “Maktabgacha ta’lim” va “Arxitektura” fakultetlari abituriyentlari uchun ingliz tili, “Koreys tili va menejment” fakulteti abituriyentlari uchun koreys tili. Test sinovlari leksika, grammatika va o’qish bo’yicha bo’ladi.
- Test sinovlari shakli: kompyuter test sinovlari. Dastur algoritmi savollar bankidan tasodifiy vazifalarni tanlab oladi va har bir abituriyentga alohida vazifalar variantini shakllantiradi.
- Agar abituriyent test sinovlari boshlanishiga kechiksa, sistema avtomatik ravishda kech berilgan vaqtni dastlab berilgan 70 minutdan chiqarib tashlaydi. Masalan, abituriyentning test sinovlari boshlanishi soat 10:00 ga belgilangan. Abituriyent kechikib soat 10:20 dan test sinovini boshlasa, unga 70 minut emas, 50 minut vaqt beriladi.
- Imtihon natijalari: test sinovlari tugagandan so‘ng abituriyentning natijasi ekranda paydo bo‘ladi: to‘g‘ri va noto‘g‘ri javoblar soni.

Первый этап вступительных экзаменов
В соответствии с решением руководства университета Bucheon в городе Ташкенте, были утверждены детали вступительных экзаменов для абитуриентов 2021-2022 учебного года.
Ниже представлена полная информация о первом этапе отбора - тестирование. Убедительная просьба внимательно ознакомиться с объявлением.
**Абитуриенты, предоставившие копии языковых сертификатов в течении приемной комиссии, освобождаются от тестирования.
Дата и время проведения тестирования:- Период проведения тестирования: 9 - 10 августа 2021г.
- Место проведения: Университет Bucheon в г. Ташкенте (здание бывшего Педагогического колледжа им.Ю. Раджаби)
- Адрес: Ташкент, Чиланзарский район, 17 квартал, ул. Катартал-2, 38А.
- Ориентир: городская таможня, Сингапурский институт развития менеджмента.
- Ближайшая станция метро: ст. Чиланзар.
- Время прибытия: за 45 минут до начала тестирования.
- Время начала тестирования: Абитуриенты будут разделены по группам. Каждый абитуриент будет оповещен о времени прохождения тестирования индивидуально посредством смс-уведомления. Смс-уведомления будут отправляться на номера телефонов, указанных абитуриентом в онлайн заявлении на поступление.
Правила поведения во время экзаменов:
- Во время пребывания на территории университета строго запрещается снимать/приспускать медицинскую маску, в т.ч. во время тестирования. Исключение: сотрудники университета для проверки личности абитуриента могут попросить его снять маску;
- До, во время и после тестирования необходимо соблюдать социальную дистанцию;
О тестировании:
- Длительность: 70 минут
- Предмет тестирования: английский язык для абитуриентов на факультеты Дошкольного образования и
- Архитектуры; корейский язык для абитуриентов на факультет Корейского языка и менеджмента. Тестовые задания составлены по лексике, грамматике и чтению.
- Формат: компьютерное тестирование. Алгоритм программы в произвольном порядке выбирает задания из банка вопросов и формирует вариант заданий индивидуально для каждого абитуриента. В случае опоздания абитуриента к началу тестирования, система автоматически отнимет время опоздания от изначально предоставляемых 70 минут. Например, начало тестирования назначено на 10:00. Если абитуриент опоздал и начинает тестирование в 10:20, то на прохождение тестирования ему дается 50 минут, а не 70.
- Результаты тестирования: по окончании тестирования на мониторе компьютера будет отображен результат абитуриента, в т.ч. количество правильных и неправильных ответом.