"Raqamli transformatsiya davrida ilm-fan va jamiyat rivojlanishining dolzarb jihatlari" mavzusida III Oliy ta’lim muassasalariaro ilmiy-amaliy konferensiyani o‘tkazadi.
2025-yil 17-aprel kuni Toshkent shahridagi Puchon universiteti "Raqamli transformatsiya davrida ilm-fan va jamiyat rivojlanishining dolzarb jihatlari" mavzusida III Oliy ta’lim muassasalariaro ilmiy-amaliy konferensiyani o‘tkazadi.
Konferensiyada ishtirok etish uchun professorlar, o‘qituvchilar, mutaxassislar, doktorantlar, magistrantlar va talabalar taklif etiladi.
Ma’ruzalar va muhokamalar davlat, rus, koreys va ingliz tillarida olib boriladi.
Konferensiya bo‘limlari:
1.TA’LIM 4.0
(ta’limni raqamlashtirish va individuallashtirish, innovatsion yondashuvlar va texnologiyalar, raqamli ta’lim kontenti, ta’limning muqobil usullari, kelajak ko‘nikmalarini rivojlantirish)
2.FAN VA TEXNOLOGIYALAR 4.0
(fanda sun’iy intellekt, ilmiy tajriba va tadqiqotlarni raqamlashtirish, fanda kiberhavfsizlik, katta hajmli ma’lumotlar (big data) va bulutli texnologiyalar, fanlararo yondashuv)
3.JAMIYAT VA INSON 4.0
(jamiyatning raqamli transformatsiyasi, elektron hukumat va fuqarolar bilan o‘zaro aloqa, kelajak tibbiyoti, aqlli shahar (smart city))
4.IQTISODIYOT VA MENEJMENT 4.0
(raqamli biznes startaplari va modellari, davlat va raqamli iqtisodiyot, kriptovalyutalar va blokcheyn, moliyaviy texnologiyalar, raqamli marketing, elektron tijorat, raqamli boshqaruv tizimlari)
Ma’ruza qilishni istagan ishtirokchilar uchun ma’lumot.
Maqolani rasmiylashtirish talablari:
- Maqola Microsoft Word matn muharririda tayyorlanishi shart;
- UDK kodi (http://teacode.com/online/udc) yuqori chap burchakda ko‘rsatilishi lozim;
- maqola sarlavhasi bosh harflar bilan, qalin shriftda, markazga to‘g‘rilangan holda, Times New Roman shriftida, 14 o‘lchamda yozilishi kerak;
- har bir muallif haqida ma’lumot (ikkitadan ortiq bo‘lmasligi kerak): ilmiy rahbar (mavjud bo‘lsa) familiyasi va ismi-sharifining bosh harflari (Ivanov A.B.), ilmiy darajasi, ilmiy unvoni, ish (o‘qish) joyi - Times New Roman shriftida, 12 o‘lchamda; annotatsiya (50-150 so‘z) va kalit so‘zlar (5-10 so‘z) maqola yozilgan tilda va ingliz tilida (12 o‘lchamda, kengligi bo‘yicha tekislangan holda);
- maqola hajmi 4 sahifadan 6 sahifagacha bo‘lishi kerak;
- jadvallar va grafik materiallar "Jadval" yoki "Rasm" so‘zi bilan belgilanib, arab raqamlari bilan raqamlanadi;
- matn ichidagi manbalarga havolalar kvadrat qavslar ichida ko‘rsatiladi [1];
- foydalanilgan adabiyotlar ro‘yxati maqola oxirida matndagi tartibda keltiriladi, kamida 5 ta manba, Times New Roman shriftida, 12 o‘lchamda berilishi shart.
Har bir maqolani nashr etish uchun tashkiliy badal 120 ming so‘mni tashkil etadi (to‘plamning bosma nusxasi bilan 170 ming so‘m), 8600 5304 9493 7744 (Nabiulina Luiza) karta raqamiga to‘lanadi. To‘lov maqolani to‘plamga kiritish mumkinligi tashkilotchilar tomonidan tasdiqlangandan so‘ng amalga oshiriladi. To‘lov amalga oshirilgandan so‘ng chekni yuborishingizni so‘raymiz.
Maqolalar www.antiplagiat.ru tizimida o‘zlashtirmalar mavjudligi bo‘yicha tekshiruvdan o‘tkaziladi. Maqolaning asl nusxasi kamida 70 foiz bo‘lishi shart. Muallif taqdim etilgan ma’lumotlarning ishonchliligi, materiallarda keltirilgan ismlar, iqtiboslar, formulalar, raqamlar va boshqa ma’lumotlarning to‘g‘riligi uchun javobgar hisoblanadi.
Konferensiya materiallari asosida maqolalar to‘plami chop etiladi. Ishtirokchilarga ilmiy-amaliy anjumanda qatnashganliklarini tasdiqlovchi guvohnoma topshiriladi.
Ajoyib bo‘ladi! Anjumanda ishtirok etishni xohlovchilarni quyidagi manzilda kutamiz:
Toshkent shahri, Chilonzor tumani, Qatortol ko‘chasi 2-uy, 38A. Toshkent shahridagi Puchon universiteda faollar zalida.
Anjuman soat 10:00 da boshlanadi.
Aloqa ma’lumotlari:
Toshkent shahridagi Puchon universiteti magistratura va ilmiy tadqiqotlar kafedrasi, tel: +998957991551

III Межвузовская научно-практическая конференция "Актуальные аспекты развития науки и общества в эпоху цифровой трансформации"
17 апреля 2025 года Университет Пучон в городе Ташкент проводит Ⅲ Межвузовскую научно-практическую конференцию на тему «Актуальные аспекты развития науки и общества в эпоху цифровой трансформации».
К участию приглашаются профессора, педагоги, специалисты, докторанты, магистранты, студенты.
Доклады и дискуссии будут проведены на Государственном, русском, корейском, английском языках.
1.ОБРАЗОВАНИЕ 4.0
(цифровизация и персонализация обучения, инновационные подходы и технологии, цифровой образовательный контент, альтернативные методы обучения, развитие навыков будущего)
2.НАУКА И ТЕХНОЛОГИИ 4.0
(искусственный интеллект в науке, цифровизация научных экспериментов и исследований, кибербезопасность в науке, большие данные (big data) и облачные технологии, междисциплинарный подход)
3.ОБЩЕСТВО И ЧЕЛОВЕК 4.0
(цифровая трансформация общества, электронное правительство и взаимодействие с гражданами, медицина будущего, умный город (smart city))
4.ЭКОНОМИКА И МЕНЕДЖМЕНТ 4.0
(стартапы и модели цифрового бизнеса, государство и цифровая экономика, криптовалюты и блокчейн, финансовые технологии, цифровой маркетинг, электронная коммерция, цифровые системы управления)
Информация для участников, желающих выступить с докладами.
Требования к оформлению статьи:
• Статья должна быть оформлена в текстовом редакторе Microsoft Word;
• код УДК (http://teacode.com/online/udc) указывается в верхнем левом углу;
• название статьи заглавными буквами, жирным шрифтом, выравнивание по центру, Times New Roman, 14 кегль;
• сведения о каждом авторе (не более двух): научном руководителе (при наличии) фамилия и инициалы (Иванов А. Б.), ученая степень, ученое звание, место работы (обучения) - Times New Roman, 12 кегль; аннотация (50-150 слов) и ключевые слова (5-10 слов) на языке написания статьи и на английском языке (кегль - 12, выравнивание по ширине); - текст статьи должен быть в формате А4, все поля по 2 см., шрифт Times New Roman, кегль 14, междустрочный интервал 1,5, абзацный отступ 1,25 см., выравнивание по ширине;
• объем статьи от 4 до 6 страниц;
• таблицы и графические материалы обозначаются словом «Таблица» или «Рисунок» и нумеруются арабскими цифрами;
• ссылки на источники по тексту оформлять в квадратных скобках [1];
• список литературы указывается в конце статьи в порядке упоминания в тексте, не менее 5 источников, Times New Roman, 12 кегль.
Организационный взнос для публикации каждой статьи составляет 120 тысяч сум (170 тысяч сум с печатным вариантом сборника), по номеру карты 8600 5304 9493 7744 (Nabiulina Luiza). Оплата производится после подтверждения от организаторов о возможности размещения статьи в сборнике. Просим отправить чек после оплаты. Статьи проходят проверку на наличие заимствований в системе www.antiplagiat.ru.
Оригинальность статьи должна составлять не менее 70%. Автор несет ответственность за достоверность предоставляемой информации, точность воспроизведения имен, цитат, формул, цифр и других данных, приведенных в материалах.
По материалам конференции будет издан сборник статей. Участникам выдается сертификат, подтверждающий участие в научно-практической конференции.
Будет интересно! Желающих принять участие в работе конференции ждем по адресу:
г. Ташкент, Чиланзарский район, ул. Катартал 2, дом 38А. В актовом зале Университета Пучон в городе Ташкенте.
Начало конференции в 10:00 ч.
Контактная информация:
Кафедра магистратуры и научных исследований Университета Пучон в городе Ташкенте, тел. +998957991551