Ta'lim xizmatlari ko'rsatish bo'yicha shartnoma tuzish haqida ma'lumot
2019-2020 o'quv yilida ikkinchi qabul kirish imtihonlarini muvaffaqiyatli topshirgan talabalar diqqatiga.
6 dan 16 avgustgacha ta'lim xizmatlari ko'rsatish bo'yicha shartnoma tuziladi. Belgilangan vaqt ichida universitet bilan shartnoma tuzmagan barcha talabalar avtomatik ravishda chiqarib yuboriladi va kutish ro'yxatidagi talabalar chaqiriladi.
- Ta'lim olish uchun oldindan to’lanadigan to'lov sifatida xizmat qiladigan kafolat to'lovi ta'lim xizmatlarini ko'rsatish bo'yicha shartnoma imzolangan kundan boshlab 2 (ikki) hafta mobaynida to'lanishi kerak.
- Kafolat to'lovi universitetda plastik kartochka orqali yoki bankdan pul o'tkazish yo'li bilan to'lanadi.
- 18 yoshga to`lmagan talabalar ota- onalaridan biri bilan birga kelishi zarur.
To`lov – shartnomani to`lashning 4 hil usuli mavjud:
1) Yillik to`lov shartnoma to`lovining 50 % ni shartnoma tuzilgan kundan bo'shlab 10 bank ish kun ichida to'lov + yillik to`lovning 50% ni 2020 yilning 1 fevralgacha
2) 100% to`lov
3) Ota- onasining oyligidan pul o`tkazish yo`li orqali to`lov qilish
4) ta`lim krediti olish yo`li bilan to`lov qilish
To`lovni terminal orqali yoki Unversitet hisob- raqamiga pul ko`chirish yo`li orqali Unversitetining o`zida amalga oshirish imkoni mavjud.
O`qishga kirgan barcha talabalar ko`rsatilgan muddatda Unversitet bilan shartnoma tuzmagan holatda talabalik safidan ogohlantirishsiz chiqariladi va ularning o`rniga  kutish ro`yhatidagi talabalar chaqiriladi.
Talabalar 18 yoshga to`lmagan bo`lsa, shartnoma tuzishga ota-onalari bilan birga kelishlari lozim.
Kutish ro`yhati talabalar 20 avgustdan 30 avgustgacha chaqiriladi. (telefon orqali)
Shartnoma tuzishning ikki yo'li:
1. Offlayn: talaba yoki uning ota-onasi talabaning passport asl nusxasi, shuningdek uning ro'yxatdan o'tganlik haqidagi kvitansiya bilan kelishi mumkin. Agar shartnoma to'lovchi ota yoki ona bo'lsa, ota-ona pasportining asl nusxasi, shuningdek STIR (INN) ni ham olib kelishlari shart.
Shartnomalarni ro'yxatdan o'tkazish Toshkent shahridagi Puchon Universitetida o'tkaziladi (sobiq Yunus Radjabiy nomidagi pedagogika kolleji).
Manzil: Toshkent sh., Chilonzor tumani, Qatortol-2 ko’chasi, 38A.
2. Onlayn: ariza topshiruvchi ro’yxatdan o’tganlik haqidagi kvitansiyasini skaner qilingan nusxasini Universitetning telegram raqamiga yuboradi. Agar shartnomani to'lovchi ota yoki ona bo'lsa, u holda ham ota-ona pasporti va STIR (INN)ning skaner qilingan nusxasini yuborishingiz kerak. Kerakli barcha hujjatlar mavjud bo’lsagina, universitet xodimlari shartnomani tuzadi va kontraktning skaner qilingan nusxasini abituriyentga yuboradi. Ariza topshiruvchi o'z yashash joyidagi har qanday bankda to'lovni amalga oshirishi mumkin.
*** Talaba va uning ota-onasi Toshkentga kelgan vaqtida ta'lim xizmatlarini taqdim etish bo'yicha dastlabki shartnomaning asl nusxasini imzolashi shart, shuningdek, uni olib ketish huquqiga ega.

Информация о регистрации договора об оказании образовательных услуг
Ко вниманию студентов, успешно прошедших вступительные экзамены второго набора на 2019-2020 учебный год.
C 6 по 16 августа будет проходить регистрация договоров об оказании образовательных услуг.
4 возможных варианта оплаты контракта за обучение:
1) 50% годовой оплаты в течении 10 банковских дней со дня подписания договора + 50% годовой оплаты до 1 февраля, 2020г.
2) 100% оплата
3) Перечисление с заработной платы одного из родителей
4) Оплата посредством кредита
Оплата может быть произведена в университете (посредством терминала) или перечислением на расчетный счет университета.
Все поступившие студенты, не заключившие договор с университетом в указанный срок, будут автоматически исключены и на их места будут вызваны студенты со списка ожидания.
- Студенты, не достигшие 18 лет, должны прийти вместе с одним из родителей.
- Студенты со списка ожидания будут вызываться с 20 по 30 августа (по телефону).
Два способа заключения договора:
1. Офлайн: абитуриент и/или его родитель может прийти с оригиналом паспорта абитуриента, а также с его регистрационной квитанцией. В случае, если плательщиком контракта является родитель, то родителю также необходимо принести оригинал своего паспорта, а также свой идентификационный номер налогоплательщика (ИНН).
Регистрация договоров будет проходить в Университете Пучон в городе Ташкент (здание бывшего Педагогического колледжа им. Ю. Раджаби)
Адрес: Ташкент, Чиланзарский район, ул Катартал-2, 38А.
Ориентиры: Сингапурский университет развития менеджмента, махалля "Мевазар".
2. Онлайн: абитуриент отправляет отсканированную копию своей регистрационной квитанции на Телеграм университета. В случае, если плательщиком контракта является родитель, то также необходимо отправить отсканированную копию паспорта и идентификационного номера налогоплательщика (ИНН) родителя. При наличии всех необходимых документов, сотрудники университета оформят договор, а отсканированную копию договора отправят абитуриенту. Абитуриент может внести оплату в любом банке по месту своего проживания.
***Абитуриент и его родитель в обязательном порядке обязаны подписать оригинал договора об оказании образовательных услуг по прибытии в Ташкент, а также забрать полагающуюся им копию.