Talabalarning birinchi qabuliga kiritilgan o'zgartirishlar
COVID - 19 ning tarqalishi va yuzaga kelgan karatin holati munosabati bilan Toshkent shahridagi Puchon Universiteti rahbariyati 2020-2021-o‘quv yili uchun talabalarning birinchi qabuli bo‘yicha qabul komissiyasining ishiga o‘zgartirishlar kiritdi.
7-apreldan boshlab quyidagi o‘zgarishlar kuchga kiradi:
- Hujjatlarni qabul qilish muddati 29-mayga (juma) qadar uzaytirildi.
- Hujjatlarni qabul qilish faqat onlayn tarzda amalga oshiriladi.
- Kerakli hujjatlar ro‘yxati soddalashtirildi. Hujjatlarning soddalashtirilgan ro‘yxati: pasport nusxasi, rasm (3 * 4), onlayn ariza, ro‘yxatdan o‘tish uchun to‘lov miqdori 250, 000 so‘m.
- Kirish imtihonlarini muvaffaqiyatli topshirgan abituriyentlar boshqa hujjatlarni keyinroq taqdim etishlari kerak bo‘ladi (ro‘yxat e’lon qilinadi).
- Kirish imtihonlari sanalari Respublikamizdagi COVID-19 holati bilan bog‘liq bo‘lib, Davlat Test Markazi bilan kelishilganidan so‘ng oldindan e'lon qilinadi.

Первый набор студентов: изменения
В связи продолжающимся распространением COVID – 19, а также с повсеместным режимом изоляции, руководством университета Пучон в Ташкенте были внесены коррективы в работу приемной комиссии первого набора студентов на 2020-2021 учебный год.
Следующие изменения вступают в силу с 7 апреля:
- Период приема документов продлен до 29 мая (пятница),
- Прием документов осуществляется только в онлайн режиме,
- Упрощен список требуемых документов. Упрощенный список документов: копия паспорта, фото (3*4), онлайн заявление, регистрационный взнос в размере 250,000 сум.
- Абитуриенты, успешно прошедшие вступительные испытания, должны будут предоставить прочие необходимые документы позже (перечень будет опубликован),
- Даты проведения вступительных испытаний будут зависеть от ситуации с COVID-19 в республике и будут заранее опубликованы после согласования с Государственным Тестовым Центром,