Тошкент шаҳридаги Пучон Университети кундузги ва кечки бўлимлар учун ҳужжатларни қабул қилишни бошлайди
Абитуриент бакалавр таълимининг уч йўналишидан бирига ҳужжат топшириши мумкин: мактабгача таълим (кундузги ёки кечки), архитектура, корейс тили ва менеджмент. Ҳужжатлар ҳам офлайн, ҳам онлайн тарзда 2020 йил 2 мартдан 27 мартгача қабул қилинади. Кириш имтиҳонлари 8-апрелдан бошланади. Натижалар 1 май куни эълон қилинади.
2020 йил 27 февраль, Тошкент - 2020 йил 2 март куни Тошкентдаги Пучон университетида (BUT – Bucheon University in Tashkent) таълим олишни истаган абитуриентлардан ҳужжатларни қабул қилиш бошланади. Факультетлардаги ўқитиш тизими, шартнома қиймати Тўлов талаба қабул қилинганлиги тўғрисидаги буйруқ чиқарилган куни Ўзбекистон Республикаси Марказий банки томонидан шу кунги курси бўйича сўмда амалга оширилади.
Мактабгача таълим (3 + 1)
Йилига 2,200$
1) Тошкентда 3 йиллик ўқиш тугаллангандан сўнг BUT бакалавр дипломи ва Пучон Университетининг (Корея Республикаси) Associate Bachelor Degree бакалавр даражаси берилади;
2) Талаба ўз истагига биноан Кореяда ўқишини давом эттириши ва 4-курсни тугатгандан сўнг, Пучон Университетининг (Корея Республикаси) бакалавр дипломини олиши мумкин.
Корейс тили ва менеджменти (2 + 2)
Йилига 3,300$
1) Тошкентда 2 йиллик ўқиш. Унинг натижасига кўра 2 та диплом берилади: Associate Bachelor Degree BUT ва Пучон Университетининг (Корея Республикаси) Associate Bachelor Degree бакалавр даражаси;
2.1) Агар талаба ўқишни Тошкентда давом эттиришга қарор қилса, у ҳолда учинчи ва тўртинчи курсларни муваффақиятли тамомлагандан сўнг, BUT бакалавр дипломи берилади;
2.2) Агар талаба Жанубий Кореяда ўқишни давом эттиришга қарор қилса, 3 ва 4 курсларни муваффақиятли тугатгандан сўнг, Пучон Университетининг (Корея Республикаси) бакалавр дипломи берилади.
Архитектура (3 + 1)
1) Тошкентда 3 йиллик ўқиш. Унинг натижасига кўра 2 та диплом берилади: Associate Bachelor Degree BUT ва Пучон Университетининг (Корея Республикаси) Associate Bachelor Degree бакалавр даражаси;
2.1) Агар талаба тўртинчи курсни Тошкентда давом эттиришга қарор қилса, уни муваффақиятли тугатгандан сўнг BUT бакалавр дипломини олади;
2.2) Агар талаба Жанубий Кореяда ўқишни давом эттиришга қарор қилса, уни муваффақиятли тугатгандан сўнг, Пучон Университетининг (Корея Республикаси) бакалавр дипломига эга бўлади.
Қабул комиссияси
Ҳужжатларни қабул қилиш 2020 йил 2 мартдан 27 мартгача давом этади. Ҳужжатларни офлайн тарзда қуйидаги манзил бўйича топшириш мумкин: Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани, 17-мавзе, Қатортол-2 кўч., 38-А уй бино (собиқ Юнус Ражабий номидаги педагогика коллежи, мўлжал: шаҳар божхонаси, Сингапур менеджментни ривожлантириш университети). Қабул соатлари душанбадан жумагача, соат 10:00 дан 17:00 гача.
Онлайн равишда топшириш учун www.but.uz сайтида аризани тўлдириш ва керакли ҳужжатларни сканерланган кўринишда ПДФ шаклида бириктириш керак. Аризаларни онлайн юбориш 24 соат давомида ишлайди. Тақдим этилган ҳужжатларни кўриб чиқиш душанбадан жумагача, соат 10:00 дан 17:00 гача амалга оширилади. Сайтдаги онлайн ариза тўлдирилгандан сўнг, тизим автоматик равишда 250 минг сўм миқдорида тўловни тўлаш учун квитанцияни акс эттиради. Квитанцияни чикариш ва энг яқин банк филиалида тўлаш керак. Банкда тўловни тўлагандан сўнг, тўлов квитанциясини суратга олиш ва фотосуратни Телеграм мессенжерида @but_admission га юбориш керак. Шундан сўнг, абитуриент рўйхатдан ўтганлиги тўғрисида квитанцияни олади.
Номзодлар қуйидаги ҳужжатлар тўпламини тақдим этишлари шарт:
1. Диплом (аттестат) ёки ўқиш жойидан олинган маълумотнома нусхаси;
2. Паспорт нусхаси;
3. СТИР нусхаси;
4. www.but.uz сайтида онлайн шаклда тўлдирилган ариза;
5. 3х4 ҳажмдаги 4 та фотосурат
6. 250 000 сўм миқдордаги рўйхатдан ўтиш учун тўлов
Қабул комиссиясига саволлар бўйича қуйидаги рақам орқали мурожаат қилинг: +998781504002
Кириш имтиҳонлари
8 апрелдан 10 апрелгача Давлат тест марказида тест синовлари бўлиб ўтади:
- "Мактабгача таълим" ва "Архитектура" йўналишлари бўйича абитуриентлар инглиз тилидан тест синовларини топширадилар;
- "Корейс тили ва менеджмент" йўналиши бўйича абитуриентлар корейс тилидан тест синовларини топширадилар.
Ёзма имтиҳондан (тест) озод қилиниш шартлари:
- "Мактабгача таълим" ва "Архитектура" йўналишлари бўйича - 5.5 ва ундан юқори IELTS ёки В1 ва ундан юқори CEFR сертификати мавжудлиги;
- "Корейс тили ва менеджмент" йўналиши бўйича - 3 ва ундан юқори TOPIK сертификати мавжудлиги.
2020 йил 24 апрелдан 25 апрелгача Тошкентдаги Пучон Университети ўқитувчилари абитуриентлар билан суҳбат ўтказадилар.
Саралаш босқичлари натижалари 2020 йил 1 май куни Университет сайтининг "Эълонлар" бўлимида эълон қилинади.
Ўқиш нархлари, кириш квоталари, ўқитиш тизимлари ва ёзма имтиҳондан озод бўлиш шартлари тўғрисида батафсил маълумот www.but.uz сайтида мавжуд. Қабул комиссиясига саволлар бўйича қуйидаги рақам орқали мурожаат қилинг: + 99878 1504002

Университет Пучон в Ташкенте начинает приём документов на дневное и вечернее отделение
Абитуриент может подать документы на одно из трёх направлений бакалавриата: дошкольное образование (дневное или вечернее отделение), архитектура, корейский язык и менеджмент. Документы принимаются как в офлайн, так и в онлайн форме со 2 по 27 марта 2020 года. Вступительные экзамены начнутся с 8 апреля. Объявление результатов 1 мая.
27 февраля 2020 г., Ташкент – 2 марта 2020 года начинается приём документов у абитуриентов, желающих поступить в Университет Пучон в Ташкенте (далее BUT– Bucheon University in Tashkent). Система обучения на факультетах, стоимость контракта Оплата будет осуществляться в сумах по курсу ЦБ РУз на день выхода приказа о зачислении.
Дошкольное образование (3+1)
2,200$/год
• 3 года обучения в Ташкенте, по завершению выдаётся диплом бакалавра BUT и Associate Bachelor Degree Университета Пучон (Республика Корея);
• По желанию студент может продолжить обучение в Корее и по итогу 4-го курса получить диплом бакалавра Университета Пучон (Республика Корея)
3,300$/год
• 2 года обучения в Ташкенте, по итогам которых выдаётся 2 диплома: Associate bachelor degree BUT и Associate bachelor degree Университета Пучон (Республика Корея);
2.1) Если студент решает продолжить обучение в Ташкенте, то при успешном завершении 3 и 4 курсов выдаётся диплом бакалавра BUT;
2.2) Если студент решает продолжить обучение в Южной Корее, то при успешном завершении 3 и 4 курсов выдаётся диплом бакалавра Университета Пучон (Республика Корея).
• 3 года обучения в Ташкенте, по итогам которых выдаётся 2 диплома: Associate bachelor degree BUT и Associate bachelor degree Университета Пучон (Республика Корея);
2.1) Если студент решает продолжить обучение на четвёртом курсе в Ташкенте, то при его успешном завершении получает диплом бакалавра BUT;
2.2) Если студент намерен продолжить обучение в Южной Корее, то при его успешном завершении получает диплом бакалавра Университета Пучон (Республика Корея).
Приём документов продлится с 2 по 27 марта 2020 года.
Подать документы офлайн можно по адресу: г. Ташкент, Чиланзарский р-н, 17 квартал, ул. Катартал-2, дом 38А (бывший педагогический колледж им. Раджаби, ориентир: городская
таможня, Сингапурский университет развития менеджмента). Приёмные часы с понедельника по пятницу, с 10:00 до 17:00.
Для онлайн-подачи необходимо заполнить заявление на сайте www.but.uz и прикрепить необходимые документы в отсканированном виде в PDF-формате.
Онлайн-подача заявлений работает круглосуточно. Обработка присланных документов осуществляется с понедельника по пятницу, с 10:00 до 17:00.
После заполнения онлайн анкеты на сайте система автоматически генерирует квитанцию на оплату регистрационного взноса в размере 250 тысяч сумов. Квитанцию нужно распечатать и оплатить ее в ближайшем отделении банка. После оплаты взноса в банке необходимо сфотографировать квитанцию об оплате и отправить фото в мессенджере Telegram на @but_admission. После этого отправитель получит регистрационную квитанцию.
• Копия диплома (аттестата) или справка с места учебы;
• Копия паспорта;
• Копия ИНН;
• Заполненное на ⦁ www.but.uz онлайн заявление;
• 4 фото 3х4;
• Регистрационный взнос в размере 250 000 сумов.
По вопросам к приёмной комиссии обращаться по телефону: +998781504002.
Вступительные экзамены
С 8 по 10 апреля состоится тестирование в Государственном тестовом центре:
• абитуриенты по направлениям «Дошкольное образование» и «Архитектура» сдают тесты по английскому языку;
• абитуриенты по направлению «Корейский язык и менеджмент» сдают тесты по корейскому языку.
Условия освобождения от письменного экзамена (тестирования):
• по направлениям «Дошкольное образование» и «Архитектура» – наличие сертификата IELTS 5,5 и выше, или СEFR B1 и выше;
• по направлению «Корейский язык и менеджмент» – наличие сертификата TOPIK 3 и выше.
С 24 по 25 апреля 2020 года преподаватели Университета Пучон в Ташкенте проведут собеседование с абитуриентами.
Результаты отборочных туров будут объявлены 1 мая 2020 года на сайте Университета в разделе «Объявления».
Более подробная информация о стоимости обучения, квоте приёма, системе обучения и условиях освобождения от письменного экзамена доступна на сайте www.but.uz . По вопросам к приёмной комиссии обращаться по телефону