“Giyohvandlik vositalari yoki psixotrop moddalarning noqonuniy muomalasiga qarshi kurashish davr talabi” mavzusida tadbir oʻtkazildi.
Toshkent shahridagi Puchon universiteti maʼmuriyati tomonidan Oʻzbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi xodimlari bilan hamkorlikda “Xavfsiz va sogʻlom shahar” oyligi tadbirlari doirasida “Giyohvandlik vositalari yoki psixotrop moddalarning noqonuniy muomalasiga qarshi kurashish davr talabi” mavzusida tadbir oʻtkazildi.
Joriy yilning 21-yanvar kuni Universitetning Chilonzor kampusi faollar zalida universitet talabalari ishtirokida oʻtkazilgan mazkur tabdbirda IIV masʼul xodimi mayor A.Bilolov, IIV Akademiyasi xodimi kapitan B.Raxmatov, Toshkent shahar IIBB XPB xodimi podpolkovnik B.Xamidov, Profilaktika katta inspektori mayor Gʻ.Abduraxmonovlar qatnashdilar.
Talabalarga “Giyohvandlik vositalari yoki psixotrop moddalarning noqonuniy muomalasiga qarshi kurashish davr talabi” hamda “Yoshlarni giyohvand moddalar va psixotrop vositalar taʻsiriga tushib qolishdan asrash choralari» mavzusida prezentatsiya va videoroliklar namoyish etildi.

Мероприятие на тему «Актуальность борьбы с незаконным оборотом наркотических средств или психотропных веществ» в рамках месячника «Безопасный и здоровый город».
Руководством Университета Пучон города Ташкента совместно с Министерством внутренних дел Республики Узбекистан проведено мероприятие на тему «Актуальность борьбы с незаконным оборотом наркотических средств или психотропных веществ» в рамках месячника «Безопасный и здоровый город».
В данном мероприятии который состоялся 21 января текущего года в актовом зале Чиланзорского кампуса университета участвовали сотрудники МВД подполковник Б. Хамидов, майор А.Билолов, майор Г.Абдурахманов, капитана Б.Рахматов.
Студентам были продемонстрированы презентации и видеоролики на тему «Борьба с незаконным оборотом наркотических средств и психотропных веществ» и «Меры по защите молодежи от попадания под влияние наркотических средств и психотропных веществ».