2-sonli umumta’lim maktabi bilan ta’lim va ishlab chiqarish sohasida hamkorlik to‘g‘risida shartnoma izmolandi
Toshkent shahridagi Puchon universiteti va 2-sonli umumta’lim maktabi o‘rtasida o‘zaro hamkorlik to‘g‘risida shartnoma imzolanib, unga ko‘ra quyidagi vazifalar amalga oshiriladi:
- Universitet va uning qoshidagi til markazi haqida axborot beruvchi sessiyalarini tashkil etish;
- Universitetning til markazi o‘qituvchilari ishtirokida maktab hududida o‘quvchilar va xodimlar uchun koreys tili kurslarini ochish;
- Maktab va universitet hududida o‘quvchilar va talabalar o‘rtasida sport tadbirlarini o‘tkazish;
- O‘zbekiston Respublikasi va Koreya Respublikasi olimlari, uslubchilari, o‘qituvchilari ishtirokida ta’lim sohasida qo‘shma seminarlar, ma’ruzalar, simpoziumlar, shuningdek, xalqaro ilmiy-amaliy konferensiyalar o‘tkazish.
Hamkorlarimizga o'z minnatdorchiligimizni bildiramiz hamda uzoq muddat samarali hamkorlik qilishdan umidvormiz!

Соглашение об образовательно-производственном сотрудничестве с общеобразовательной средней школой №2
Университет Пучон в Ташкенте и общеобразовательная средняя школа №2 подписали соглашение о взаимном сотрудничестве, в ходе которого будут реализованы следующие задачи:
- организация информационных сессий об Университете и языковом центре при Университете;
- открытие курсов корейского языка для учеников и сотрудников на территории школы с преподавателями языкового центра университета;
- проведение спортивных мероприятий на территории школы и университета между учениками и студентами;
- проведение совместных семинаров, лекций, симпозиумов, а также международных научно-практических конференций в области образования с участием ученых, методистов, педагогов Республики Узбекистан и Республики Корея.