Toshkent shahridagi Puchon Universitetida korrupsiyaga qarshi kurashish, sohada ochiqlik va shaffoflikni ta’minlash yo‘nalishida olib borilayotgan ishlardan keng jamoatchilikni xabardor qilish chora tadbirlarini davom etmoqda
Universitetda korrupsiyaga qarshi kurashish, sohada ochiqlik va shaffoflikni ta’minlash yo‘nalishida olib borilayotgan ishlardan keng jamoatchilikni xabardor qilish chora tadbirlarini davom ettirish, Universitet rahbarlari va ular oʻrinbosarlarining korrupsiyaga qarshi munosabatini aks etgan chiqishlar qilinmoqda.
Universitet rahbari tomonidan korrupsiya-bugungi kunda butun dunyo hamjamiyatini tashvishga solib kelayotgan illatdir. Korrupsiyaning azaldan jamiyat va davlat ravnaqiga zimdan to‘sqinlik qilib kelayotgan eng jirkanch omillardan biri ekanligi hamda davlatning olib borayotgan islohatlariga qarshilik ko‘rsatishi va adolatli jamiyat normalariga zid ekanligi haqida o‘z fikrlarini bildirdi.
. Korrupsiyaga qarshi kurashish borasida huquqiy madaniyatni yuksaltirish, poraxo‘rlik, tamagirlik kabi huquqbuzarliklarni aniqlash va ularga chek qo‘yish, bunday jinoyatlarga qarshi jazo muqarrarligini har bir shaxs bilishi zarurligi mazmun-mohiyati bilan talaba-yoshlar va pedagog xodimlarni yaqindan tanishtirish bo‘yicha targ‘ibot-tashviqot tadbiri o‘tkazildi.

В Университете Пучон в Ташкенте продолжаются меры по информированию широкой общественности о проводимой работе в области борьбы с коррупцией
В Университете Пучон в Ташкенте продолжаются меры по информированию широкой общественности о проводимой работе в области борьбы с коррупцией.
В университете продолжаются меры по информированию широкой общественности о проводимой работе в области борьбы с коррупцией, а также по обеспечению открытости и прозрачности в данной сфере. Руководители университета и их заместители выступают с заявлениями, отражающими их отношение к противодействию коррупции.
Ректор университета отметил, что коррупция является пороком, который вызывает серьёзную обеспокоенность мирового сообщества. Он подчеркнул, что коррупция издавна была одним из наиболее разрушительных факторов, препятствующих развитию общества и государства. Кроме того, она противостоит проводимым государством реформам и противоречит нормам справедливого общества.
С целью повышения правовой культуры и осведомлённости студентов и педагогов о борьбе с коррупцией было организовано агитационно-профилактическое мероприятие. На нём обсуждалась важность выявления и предотвращения правонарушений, таких как взяточничество и вымогательство, а также подчеркивалась необходимость осознания каждым человеком неотвратимости наказания за подобные преступления.