«Yilning eng yaxshi tarbiyachisi - 2022»
Toshkentdagi Puchon universitetida O‘zbekiston Respublikasi Maktabgacha talim vazirligi tashabbusi bilan "Yilning eng yaxshi tarbiyachisi - 2022" ko‘rik-tanlovi bo‘lib o‘tdi.
Tanlov doirasida Respublikamizning barcha hududlaridan kelgan maktabgacha ta’lim muassasalari pedagoglari quyidagi 5 ta yo‘nalish bo‘yicha o‘z mahoratlarini namoyish etdilar: •
- “Eng yaxshi metodist tarbiyachi”.
- “Eng yaxshi ijodkor tarbiyachi”.
- “Innovatsion va axborot texnologiyalarini qo'llaydigan eng yaxshi tarbiyachi”.
- “Eng yaxshi loyiha muallifi”.
- “Mohir qo'l ustasi”.
Joriy yilning 22-oktabr kuni, oliy ta’lim muassasalariga “Maktabgacha ta’lim” yo‘nalishi bo‘yicha grant asosida imtihonsiz kirish imkoniyatini qo‘lga kiritgan tanlov g‘oliblarini rasmiy taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi.

«Йилнинг энг яхши тарбиячиси-2022»
В Университете Пучон в городе Ташкенте прошёл конкурс "Йилнинг энг яхши тарбиячиси-2022", инициированный Министерством дошкольного образования Республики Узбекистан.
В рамках мероприятия педагоги дошкольных образовательных учреждений, прибывшие со всей Республики, продемонстрировали свои навыки в 5 номинациях:
- “Энг яхши методист тарбиячи”.
- “Энг яхши креатив тарбиячи”.
- “Инновацион ва ахборот технологияларини қўллайдиган энг яхши тарбиячи”.
- “Энг яхши лойиҳа муаллифи”.
- “Моҳир қўл устаси”.
22 октября прошла официальная церемония награждения победителей конкурса, которые получили возможность поступить в высшие учебные заведения без экзаменов на основе гранта по направлению "Дошкольное образование".