Qozog'iston milliy xotin-qizlar pedagogika universiteti delegatsiyasining tashrifi ikki oliy o'quv yurti o'rtasida imzolangan o'zaro hamkorlik memorandumining davomi bo'ldi.
Ikki oliy o'quv yurtining "Maktabgacha ta'lim" kafedralari o'rtasidagi uchrashuvning asosiy maqsadi maktabgacha ta'lim sohasida xorijiy ekspertlarni jalb etgan holda qo'shma xalqaro konferensiya va seminarlar o'tkazish, professor-o'qituvchilar o'rtasida tajriba almashish, shuningdek maktabgacha ta'lim tizimini rivojlantirishga qaratilgan bir qator tadbirlarni hamkorlikda tashkil etish masalalari muhokama etildi.
Tashrif davomida mehmonlarga universitet faoliyati bilan tanishish, Koreya Respublikasidan taklif etilgan "Maktabgacha ta'lim" kafedrasi professorining darsida qatnashish imkoniyati berildi. Pedagog tomonidan musiqa asboblaridan foydalanish va talabalarni musiqa orqali o'qitish usullari taqdim etildi.
Uchrashuv universitet bo‘ylab ekskursiya bilan yakunlanib, mehmonlarga universitetning maktabgacha ta’lim tizimi uchun yuqori malakali mutaxassislar tayyorlashda foydalanilayotgan barcha imkoniyatlari namoyon etildi.

Университет Пучон в г.Ташкент посетила делегация Казахского национального женского педагогического университета
Визит делегации Казахского национального женского
педагогического университета стал продолжением меморандума о взаимном
сотрудничестве, подписанного между двумя высшими учебными заведениями.
Основной целью встречи между кафедрами «Дошкольное образование» обеих вузов, стало обсуждение вопросов дальнейшего тесного сотрудничества в области дошкольного образования, предусматривающие проведение совместных международных конференций и семинаров с привлечением зарубежных экспертов, обмен опытом между профессорско-педагогическим составом, а также ряд мероприятий, направленных на развитие системы дошкольного образования.
В ходе визита гостям была предоставлена возможность ознакомиться с деятельностью университета, посетить занятие профессора кафедры «Дошкольное образование», приглашённого из Республики Корея, где педагог представила методы использования музыкальных инструментов и обучения студентов через музыку.
Завершением встречи стала экскурсия по университету, которая представила гостям все возможности вуза, используемые в подготовке высококвалифицированных специалистов для системы дошкольного образования.